היי!

מי אני?
 

שמי ד"ר יעל הדס. אני מנהלת הוצאת ספרים שוקן, ראשת התכנית לכלכלה בבית הספר הבינלאומי באוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי הרצליה) ובעלת אתר האינטרנט כלכלה לכל שמטרתו להנגיש ידע כלכלי (שכל כך חסר) לציבור.

האהבה הגדולה שלי היא לקחת תוכן מאוד טכני ומסובך בכלכלה ולתרגם אותו לחומר מעניין וקל להבנה. אני בעלת דוקטורט בכלכלה פוליטית וממשל מאוניברסיטת הרווארד, תואר ראשון ושני בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב ושנות הוראה רבות מאוד במוסדות מובילים בארץ ובעולם (הרווארד, אוניברסיטת תל אביב, המרכז הבינתחומי הרצליה וגם המכללה האקדמית תל אביב יפו).

הגעתי למסקנה שהמון תכנים כלכליים חיוניים לכל אחד לא נלמדים באופן מסודר ושיטתי בשום מקום. נכון שיש קורסים בכל מיני מקומות אבל החזון שלי הוא לצור ידע מסודר בתחום דרך הרצאות, ספרים ומאמרים שבו כל אחד שרוצה לדעת את מה שצריך כדי להתנהל בעולם המודרני יוכל להרחיב את ידיעותיו. את הידע הזה אני מרכזת באתר בשם "כלכלה לכל".

 

"החזון שלי הוא שילמדו בבתי הספר בישראל כלכלה מכיתה א ועד כיתה י"ב, ממש כפי שלומדים מתמטיקה ושפה. "

כלכלה לכל

כולנו רוצים לדעת לנהל את כספנו, אבל הידע הכלכלי מועבר באופן מסודר רק לאלו שבחרו לעשות תואר בכלכלה או במנהל עסקים. אני מאמינה שהידע כלכלי חייב לצאת ממגדל השן האקדמי ולהגיע לקהל הרחב. ידע כלכלי הוא חשוב כמו כתיבה וקריאה לפחות.

הכלכלה חייבת להיות מוסברת לכולם בצורה נגישה ומעניינת, ללא חסמים כמו מתמטיקה ברמה גבוהה, שכן גם מי שלא זכה להצטיין במתמטיקה חייב בדרך כלל לקחת משכנתא, ועליו או עליה לעשות החלטה מושכלת ונבונה.  

תכנים לקהל הרחב

כל אדם צריך להבין מה זה ריבית ואינפלציה וכיצד הן משפיעות על חשבון הבנק שלו, כל אחד צריך להבין כיצד לנהל את הפנסיה שלו, מה זה דמי ניהול, ומה זה תשואה. בנושא חיסכון והשקעות צריך להבין נושאים הקשורים לסיכון. באתר זה שלי אני רוצה להפיץ תכנים אלו לקהל הרחב. 

המטרה שלי

בגלל שאני מאמינה בהצבת מטרות גדולות, אז אני מציבה את המטרה הבאה: להוריד את רמת בורות ואי הידיעה בחברה הישראלית בנושאים כלכליים ופיננסים הקשורים להתנהלות אישית.